Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Velo Toruń 2018 po raz czwarty!


Już za nieco ponad dwa miesiące (6.05.2018) Toruń po raz czwarty będzie gospodarzem wyjątkowego w skali kraju (i nie tylko) kolarskiego wydarzenia jakim jest Velo Toruń! Już powoli tradycją staje się fakt, że impreza ta z hukiem otwiera sezon kolarskiego ścigania w Polsce.  W 2018, podobnie jak w poprzednich latach, inspiratorem i sprawcą całego zamieszania jest nie kto inny, jak Michał Kwiatkowski - jeden z liderów ekipy Sky.

 

Sezon 2017 był dla Kwiato najlepszym w jego dotychczasowej karierze. Można to uznać za dość kontrowersyjne stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że wcześniej w palmares Michała znalazły się takie trofea jak tęczowa koszulka Mistrza Świata, Amstel Gold Race czy Strade Bianche. Niemniej to zeszły rok, udowodnił, jak bardzo wszechstronnym kolarzem jest Michał - potrafi on zarówno w sprinterskim pojedynku na finiszu Mediolan-San Remo pokonać Petera Sagana, by kilka miesięcy później być jednym z najważniejszych pomocników Christophera Froome’a na najcięższych górskich etapach Tour de France. Był to też najprawdopodobniej “najrówniejszy” sezon Kwiato, co pozwala sądzić, że nadchodzący sezon będzie w jego wykonaniu prawdziwą “petardą”.

 

Jako pierwszy główny cel tego roku Michał obrał sobie belgijskie “klasyki”, w których ma kilka rachunków do wyrównania (m.in. z Philippem Gilbertem w Amstel Gold Race czy z Alejandro Valverde w Liege-Baston-Liege). Możecie być zatem pewni, że Michał przyjedzie na Velo Toruń w bardzo dobrej formie!

 

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach, rywalizacja toczyć się będzie na 3 dystansach: ok. 104 km, 65 i 35 kilometrów, trasa będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Przejedziemy drogami, na których trenowali i wciąż trenują zawodnicy Teamu SKY (Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski). Dla najmłodszych i dla rodzin ponownie przygotujemy wyścigi dziecięce oraz wyjątkowy dystans "Family Challenge". Z wyjątkiem głównego dystansu (104 km), na którym startować mogą zawodnicy tylko na „szosach”, dopuszczamy do rywalizacji wszystkie typy rowerów!

 

Jak zwykle imprezę, oprócz samego Michała, napędzać będzie Wy - uczestnicy, kibice i oczywiście Miasto Toruń. Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów kolarstwa do Torunia na kolarskie zakończenie majówki 2018!